MIĘDZYNARODOWY KONKURS
MŁODYCH PIANISTÓW

Chopin pod Wawelem

Kraków, 21-25 CZERWCA 2017

Łączna pula nagród: 17 500 PLN

25 czerwca 2017 r.

Wyniki IV grupy wiekowej:

 

I Nagroda:

Ilja Domnins

II Nagroda:

Piotr Pawlak

III Nagroda:

Anna Pismak

 

Nagroda za najlepsze wykonanie mazurków:

Piotr Pawlak

 

Nagroda Fundacji Bielecki Art dla osobowości artystycznej:

Ilja Domnins


25 czerwca 2017 r.

UWAGA!!!

KONCERT LAUREATÓW ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 15:00.

 

24 czerwca 2017 r. 

Wyniki III grupy wiekowej:

I Nagroda

Lena Michajłów

II Nagroda

Michał Babiarz

 

24 czerwca 2017 r.

Wyniki II grupy wiekowej:

I Nagroda 

Marianna SEREDA (Polska / Poland)

II Nagroda

Jakub NIEWIADOMSKI (Polska / Poland)

III Nagroda exequo:

Puskás MÁTÉ (Węgry / Hungary)

Tomasz SZCZEPANKIEWICZ (Polska / Poland)

Jakub KOSECKI (Polska / Poland)

Wyróżnienia:

Adrian ZDANOWSKI (Polska / Poland)

Maksym KOMANIECKI (Polska / Poland)

 

24 czerwca 2017 r.

Próby dla uczestników IV grupy wiekowej:

sobota 24 czerwca 2017 r.

19:00 Anna Pismak (Rosja)

20:00 Ilja Domnins (Łotwa)

21:00 Piotr Pawlak (Polska)

 

23 czerwca 2017 r.

Przesłuchania konkursowe II etapu III grupy wiekowej rozpoczną się 24 czerwca 2017 r. o godzinie 16:30.

23 czerwca 2017 r.

Próby dla uczestników III grupy wiekowej:

sobota 24 czerwca 2017 r.

14:30 Zsuzsanna Pauló (Węgry)

15:00 Michał Babiarz (Polska)

15:30 Lena Michajłów (Polska)

 

23 czerwca 2017 r. 

Wyniki II etapu IV grupy:

Uczestnicy, którzy przeszli do III etapu (finału) w kolejności występu:

Piotr PAWLAK (Polska / Poland)

Anna PISMAK (Rosja / Russia)

Ilja DOMNINS (Łotwa / Latvia)

 

22 czerwca 2017 r.

Wyniki I etapu III grupy:

Uczestnicy, którzy przeszli do II etapu w kolejności występu:

Zsuzsanna Pauló (Węgry)

Michał Babiarz (Polska)

Lena Michajłów (Polska)

 

22 czerwca 2017 r.

Wyniki I grupy wiekowej:

 

I Nagroda:

Hao Wen Gao

 

II Nagroda:

Dawid Wałęga

 

III Nagroda exequo:

Igor Pabis

Michał Basista

 

Wyróżnienia:

Oliwia Polak

Paulina Zubel

Weronika Dubiel

Ewelina Kaufman

Pola Lipińska

Krzysztof Majczak



22 czerwca 2017 r. 

Wyniki I etapu IV grupy:

Uczestnicy, którzy przeszli do II etapu w kolejności występu:

 

Piotr PAWLAK (Polska / Poland)

Anna PISMAK (Rosja / Russia)

Joanna SOCHACKA (Polska / Poland)

Monika Ruth VIDA (Węgry / Hungary)

Ilja DOMNINS (Łotwa / Latvia)

 

 

20 czerwca 2017 r.

Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, że wszystkie przesłuchania będą transmitowane online na stronie Konkursu na facebooku.

 

12 czerwca 2017 r.

Szanowni Państwo,

Oto plan przesłuchań konkursowych:

 

I grupa wiekowa / Ist age group

22.06.2017 (czwartek / thursday)

 

10:00 Aleksandra NISZCZOTA (Polska / Poland)

10:10 Joachim OKARMUS (Polska / Poland)

10:20 Igor PABIS (Polska / Poland)

10:30 Oliwia POLAK (Polska / Poland)

10:40 Hanna SŁOTA (Polska / Poland)

10:50 Dawid WAŁĘGA (Polska/Irlandia / Poland/Ireland)

11:00 Nela ZAWADZKA (Polska / Poland)

11:10 Paulina Zubel (Polska / Poland)

przerwa / pause

11:40 Michał BASISTA (Polska / Poland)

11:50 Weronika DUBIEL (Polska / Poland)

12:00 Hao Wen GAO (Chiny/Austria / China/Austria)

12:10 Ewelina KAUFMAN (Ukraina / Ukraine)

12:20 Pola LIPIŃSKA (Polska / Poland)

12:30 Krzysztof MAJCZAK (Polska / Poland)

 

 

II grupa wiekowa / IInd age group

24.06.2017 (sobota / saturday)

 

10:00 Jakub NIEWIADOMSKI (Polska / Poland)

10:15 Puskás MÁTÉ (Węgry / Hungary)

10:30 Daniel PASTUCH (Polska / Poland)

10:45 Jakub PAWLIKOWSKI (Polska / Poland)

11:00 Adrian SARKOWICZ (Polska / Poland)

11:15 Marianna SEREDA (Polska / Poland)

przerwa / pause

12:00 Tomasz SZCZEPANKIEWICZ (Polska / Poland)

12:15 Adrian ZDANOWSKI (Polska / Poland)

12:30 Tymon CHRUŚCIEL (Polska / Poland)

12:45 Bartosz FURMANEK (Polska / Poland)

13:00 Maksym KOMANIECKI (Polska / Poland)

13:15 Jakub KOSECKI (Polska / Poland)

 

 

III grupa wiekowa / IIIrd age group

I etap / Ist round

22.06.2017 (czwartek / thursday)

 

15:00 Zsuzsanna PAULÓ (Węgry / Hungary)

15:15 Michał BABIARZ (Polska / Poland)

15:30 Minh BUI (Wietnam / Vietnam)

15:45 Federico CANEVA (Szwajcaria / Switzerland)

przerwa / pause

16:20 Shengye CHENG (Chiny/Polska / China/Poland)

16:35 Sergei FILALEEV (Rosja / Russia)

16:50 Karolina KISIAK (Polska / Poland)

17:05 Lena MICHAJŁÓW (Polska / Poland)

 

II etap / IInd round

24.06.2017 (sobota / saturday)

 

15:00 ...

 

 

IV grupa wiekowa / IVth age group

I etap / Ist round

21.06.2017 (środa / wednesday)

 

15:30 Piotr PAWLAK (Polska / Poland)

15:55 Anna PISMAK (Rosja / Russia)

16:20 Diogo SIMOES (Portugalia / Portugal)

16:45 Joanna SOCHACKA (Polska / Poland)

 

17:35 Tekla BOROS (Węgry / Hungary)

18:00 Ilja DOMNINS (Łotwa / Latvia)

Monika Ruth VIDA (Węgry / Hungary) - 22.06.2017 (czwartek / thursday), around 17:30

 

II etap / IInd round

23.06.2017 (piątek / friday)

 

15:00 ...

 

III etap (finał) / IIIrd round (final)

25.06.2017 (niedziela / sunday)

 

10:30 ...



11 czerwca 2017 r.

Szanowni Państwo,

Dziś zostało przeprowadzone losowanie litery, w wyniku którego została wylosowana litera "N". Tak więc przesłuchania konkursowe w poszczególnych grupach wiekowych będą przeprowadzane od tej właśnie litery.

LOSOWANIE

31 maja 2017 r.

Szanowni Państwo,

Oto lista osób zakwalifikowanych do udziału w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów "Chopin pod Wawelem":

 

I grupa wiekowa / Ist age group

Michał BASISTA (Polska / Poland)

Weronika DUBIEL (Polska / Poland)

Hao Wen GAO (Chiny/Austria / China/Austria)

Ewelina KAUFMAN (Ukraina / Ukraine)

Pola LIPIŃSKA (Polska / Poland)

Krzysztof MAJCZAK (Polska / Poland)

Aleksandra NISZCZOTA (Polska / Poland)

Joachim OKARMUS (Polska / Poland)

Igor PABIS (Polska / Poland)

Oliwia POLAK (Polska / Poland)

Hanna SŁOTA (Polska / Poland)

Dawid WAŁĘGA (Polska/Irlandia / Poland/Ireland)

Nela ZAWADZKA (Polska / Poland)

Paulina ZUBEL (Polska / Poland)

 

II grupa wiekowa / IInd age group

Tymon CHRUŚCIEL (Polska / Poland)

Bartosz FURMANEK (Polska / Poland)

Maksym KOMANIECKI (Polska / Poland)

Jakub KOSECKI (Polska / Poland)

Puskás MÁTÉ (Węgry / Hungary)

Jakub NIEWIADOMSKI (Polska / Poland)

Daniel PASTUCH (Polska / Poland)

Jakub PAWLIKOWSKI (Polska / Poland)

Adrian SARKOWICZ (Polska / Poland)

Marianna SEREDA (Polska / Poland)

Tomasz SZCZEPANKIEWICZ (Polska / Poland)

Adrian ZDANOWSKI (Polska / Poland)

 

III grupa wiekowa / IIIrd age group

Michał BABIARZ (Polska / Poland)

Minh BUI (Wietnam / Vietnam)

Federico CANEVA (Szwajcaria / Switzerland)

Shengye CHENG (Chiny/Polska / China/Poland)

Sergei FILALEEV (Rosja / Russia)

Karolina KISIAK (Polska / Poland)

Lena MICHAJŁÓW (Polska / Poland)

Zsuzsanna PAULÓ (Węgry / Hungary)

  

IV grupa wiekowa / IVth age group

Tekla BOROS (Węgry / Hungary)

Ilja DOMNINS (Łotwa / Latvia)

Piotr PAWLAK (Polska / Poland)

Anna PISMAK (Rosja / Russia)

Diogo SIMOES (Portugalia / Portugal)

Joanna SOCHACKA (Polska / Poland)

Monika Ruth VIDA (Węgry / Hungary)


 

22 maja 2017 r.

Szanowni Państwo,

Oto zaktualizowany plan przesłuchań konkursowych:

Plan Konkursu

21 czerwca (środa)

15:00 otwarcie konkursu

15:15 przesłuchanie IV grupy, I etap

22 czerwca (czwartek)

10:00 przesłuchanie I grupy

15:00 przesłuchanie III grupy, I etap

23 czerwca (piątek)

15:00 przesłuchanie IV grupy, II etap

24 czerwca (sobota)

10:00 przesłuchanie II grupy

15:00 przesłuchanie III grupy, II etap 

25 czerwca (niedziela)

10:30 przesłuchanie IV grupy, III etap

16:00 Wyniki, wręczenie Nagród, Koncert Laureatów

 

14 maja 2017 r.

W związku z licznymi zapytaniami odnośnie przesyłania zgłoszenia i wymaganych dokumentów mailem, Komitet Organizacyjny podjął decyzję o dopuszczeniu takiej formy zgłoszenia.

Email musi zawierać wymagane załączniki zeskanowane w formacie pdf lub jpg.




Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów "Chopin pod Wawelem" © 2017

logotypy